STRIEKANA PENOVÁ IZOLÁCIA


ČO JE STRIEKANÁ IZOLÁCIA?

Striekaná penová izolácia je typ izolácie, ktorá sa môže využívať pri izolácií stien, stropov, striech a iných častí budov či rôznych zariadení. Jej účelom je udržovať vo vnútri teplo, kým je vonku zima a naopak. Striekaná izolácia a jej vlastnosti sú jedinečným spôsobom zateplenia. Táto aplikácia striekaním, zabezpečuje dokonalé spojenie s povrchom a vyplnenie všetkých miest zateplovaného objektu. Zabraňuje vznikaniu tepelných mostov ako je to pri nedokonalom prekrývaní vláknitej izolácie (napr.sklenná vata). Na rozdiel od iných izolačných materiálov je pena stála a udržuje si rovnaký objem. 
Výhodou je tak tiež jej odolnosť voči hlodavcom.
 


AKO NA TO?

Striekané penové izolácie sa nanášajú v kvapalnej forme, obvykle pomocou vysokotlakových zariadení, vyhrievaných hadíc a striekacej pištole, pričom sa v nich zmiešavajú dve zložky, ktoré po nástreku na povrch pri určitej teplote okamžite reagujú, začnú sa rozpínať a vytvoria tak výslednú izolačnú hmotu. Penové izolácie majú rôzne fyzikálne vlastnosti závislé od plánovaného použitia. Štruktúra striekanej penovej izolácie umožňuje difúziu vodnej pary a tým pádom aj cirkuláciu vzduchu.


Druhy peny 

Mäkká pena

Flexibilná, najčastejšie využívaná interiérová pena s otvorenými bunkami určená pre tepelnúizoláciu vnútorných stien, striech a podláh budov. Vynikajúce vlastnosti peny umožňujú aplikovanie rôznej izolačnej vrstvy (hrúbky) aj na ťažko dostupných miestach. Pena funguje ako zvuková izolácia. 

Stredne tvrdá pena

Tepelná izolácia strešných plášťov šikmých striech a podláh vynikajúce tepelnoizolačné vlastnosti. Je určená na realizáciu vnútornej tepelnej izolácie strešných plášťov, podkroví, stropov, sendvičových stien s drevenou konštrukciou, murovaných a oceľových konštrukcií; ľahkých rámových konštrukcií budov na bývanie, občiansku vybavenosť, priemyselných budov a pod.

Tvrdá pena

Pena s uzavretými pórmi určená pre tepelnú izoláciu základov, podláh a je vhodná na vonkajšiu izoláciu konštrukcií budov a hál. Zároveň slúži aj ako hydroizolácia, takže sa dá použiť na steny a vonkajšie opláštenie. Voda v kvapalnom skupenstve má väčšie častice, ako má štruktúra tvrdej peny a preto sa cez ňu voda nedokáže dostať. Najčastejšie sa využíva ako izolácia obvodového plášťa, strechy, plochej strechy, klenutých stropov, základov, potrubí, skladov, nádrží, bazénov, automobilov, mraziacich zariadení a pod.


Objednajte si striekanú izoláciu

Vyplňte všetky potrebné údaje a my sa Vám čo najskôr ozveme späť.


VIDEOGALÉRIA


FOTOGALÉRIA